Klasy postaci w Diablo III

W każdej z odsłon serii Diablo gracz ma do wyboru kilka klas postaci. Decyzja ta warunkuje dalszą rozgrywkę – narzuca możliwości i ograniczenia dotyczące przede wszystkim stylu walki danego bohatera. Każdą z klas charakteryzuje określony zestaw cech i możliwość rozwoju w kierunku kilku zdefiniowanych grup umiejętności. Możemy np. zdecydować, czy preferujemy walkę siłową, czy też wolimy posługiwać się magią. Każda klasa wymaga stosowania odpowiednich dla siebie broni.
Ponadto różni bohaterowie mogą w trakcie zdobywania kolejnych poziomów odkrywać określone umiejętności, np. rzucanie klątw, wskrzeszanie sług czy tworzenie ochronnych zaklęć. Wszystko to sprawia, że wybór klasy sterowniki plc na początku rozgrywki pozwala dostosować ją do preferencji gracza. Nie inaczej jest w przypadku Diablo III. W tej odsłonie serii gracz spotka bohaterów znajomych z poprzednich części. Kultową już postacią – występującą we wszystkich odsłonach – jest barbarzyńca. Ten góralski wojownik o wyraźnej muskulaturze jest doskonale wyszkolony w walce wręcz ciężką bronią dwuręczną lub dwoma broniami jednoręcznymi naraz, posiada dużą siłę ataku i mocną obronę, lecz nie para się magią. Wieloletni fani trylogii doskonale kojarzą również postać czarownika. Szerokie spektrum zdolności magicznych, zwłaszcza władanie mocą żywiołów, przywołuje skojarzenia z postacią maga i czarodziejki z poprzednich części.
Kolejną klasą w Diablo III jest szaman, którego flagową zdolnością jest przywoływanie nieumarłych sług oraz posługiwanie się truciznami. Umiejętności te wytrawnemu graczowi będą z pewnością przypominały kultową postać nekromanty z Diablo II. Ponadto szaman włada również ogniem i kwasami. Nową klasą jest mnich – ten uświęcony wojownik doskonale radzi sobie w walce wręcz przy pomocy specyficznych rodzajów broni, takich jak naręczne pazury czy kostury. Posiada moc ochrony i wyleczenia sojusznika. Do nowych bohaterów zaliczamy również łowczynię demonów. Jej domeną są bronie dystansowe, zwłaszcza kusze, a także zastawianie pułapek na przeciwników. W rozszerzeniu do Diablo III – dodatku o nazwie Reaper of Souls – dostępna jest jeszcze jedna klasa, mianowicie Krzyżowiec.
To potężny rycerz dzierżący broń, np. korbacz i tarczę i potrafiący głosić kanony, przypominające aury, którymi posługiwał się paladyn z Diablo II. Warto zaznaczyć, że w Diablo III gracz posiada możliwość wyboru płci swojego protagonisty, co wpływa na jego wygląd. Można więc stwierdzić, że klasy z Diablo III to doskonała mieszanka najlepszych wzorców czerpanych z poprzednich odsłon cyklu z powiewem świeżości w formie nowych umiejętności, źródeł energii oraz wyglądu bohaterów.

Zobacz stronę autora: dmuchawy