Diablo III

Aż 12 lat czekały na nią miliony fanów na całym świecie. Diablo III to trzecia odsłona kultowej już serii z gatunku gier RPG, a dokładnie hack and slash. Zarówno pierwsza, jak i druga część tej fabularnej gry akcji zyskały rzesze fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że przy tak ogromnym zyskach oraz wielokrotnie ponawianych przez środowisko fanów prośbach, Blizzard zdecydował się na wypuszczenie trzeciej odsłony serii. W ten sposób Diablo zyskała tytuł legendarnej trylogii wśród gier komputerowych.
Trzecia części cyklu kontynuuje najlepsze tradycje https://ledolux.pl/oswietlenie-led-zalety-i-wady/ poprzednich odsłon. Osadzona w mrocznym świecie dark fantasy, z charakterystyczną muzyką i ciekawymi animacjami, posiada liniową fabułę nawiązującą do starszych części. W rękach gracza znowu spoczywają losy świata jeszcze raz zagrożone przez diabelskie sługi panów zła i ciemności – samego Diablo oraz jego popleczników. Nasz protagonista spotyka różne postacie, eksploruje świat, a przede wszystkim wypełnia zadania pokonując hordy potworów, by zyskiwać nowe poziomy umiejętności i w końcu stawić czoła głównym przeciwnikom. Nawiązań do starszych części jest w Diablo III jeszcze więcej. Podobne postacie domy-balik.pl - domy z bali do wyboru: np. barbarzyńca i czarownik, te same lokacje, np. Tristram, niezależni bohaterowie, tacy jak Tyrael czy Deckard Cain, a w końcu też przeciwnicy – sam Diablo - wszystko to 'smaczki' z poprzednich części, będące swego rodzaju ukłonem w stronę wytrawnych graczy i długoletnich fanów serii.
Zmianom uległa nieco mechanika gry. Automatyczne rozdzielanie punktów umiejętności, przypisanie określonego typu broni do postaci czy odblokowywanie kolejnych umiejętności to różnice, które jednym spodobały się bardziej, a drugim mniej. Podobnie jak zmiany w zakresie klas do wyboru – wprowadzenie postaci szamana czy mnicha, a odejście od paladyna i nekromanty. Nie zmienia to jednak faktu, że Diablo III określane jest mianem godnej kontynuacji serii. Grywalność na wysokim poziomie i znajomy mroczny klimat po raz trzeci przyciągnęły przed monitory komputerów rzesze fanów z całego świata. Globalne rozgrywki to zresztą znak rozpoznawczy Diablo III, nastawionego właśnie głównie na tryb multiplayer online.
Dom aukcyjny, drużynowe potyczki i różne poziomy trudności znacznie uatrakcyjniają rozgrywkę dla wielu graczy. Wszystko to pozwala umiejscowić tę pozycję wśród kultowych tytułów gier komputerowych.