Wydarzenia, zdarzenia, zbroje

Wydarzenia w Diablo III

Poza zadaniami należącymi do głównej fabuły, grając w Diablo III napotkamy również losowe zdarzenia. Są to pojedyncze zadania, generowane losowo przy każdej nowej rozgrywce. Aktywują się one w różnych momentach, np. podczas eksploracji podziemi czy innych lokacji, po napotkaniu bohaterów niezależnych czy odnalezieniu konkretnych przedmiotów i zazwyczaj polegają na jednym – pokonaniu specjalnych potworów. Co prawda wypełnianie tych zadań nie ma wpływu na przebieg fabuły, jednak cenne nagrody są warte podjęcia ryzyka.

Zadania w Diablo III

Kolejne zadania w każdej części z Diablo, składające się na jeden akt, stanowią fabułę gry, przybliżając gracza do rozwiązania głównej misji. Tak jak w poprzednich częściach serii, tak i w Diablo III zadania pochodzą zazwyczaj od sojuszników głównego protagonisty i najczęściej polegają na pokonaniu specjalnego, zwykle silniejszego przeciwnika. Zdarza się, że zadanie polega na znalezieniu danego przedmiotu lub uratowaniu bohatera niezależnego. Niezależnie od rodzaju misji, jej ukończenie zawsze gwarantuje otrzymanie cennej nagrody – przede wszystkim doświadczenia i nowych umiejętności, ale też agencją reklamową z Poznania dużych ilości złota i magicznych przedmiotów.

Zbroje w Diablo III

Gracz w Diablo III ma do wyboru różne rodzaje uzbrojenia. Pancerze skórzane bądź wykonane z metali ochronią korpus bohatera. Czeka na niego szeroki wybór ochronnych nakryć głowy – od tradycyjnych hełmów, po magiczne diademy. Ważną kategorię pancerzy stanowią tarcze, przez niektórych bohaterów wykorzystywane również jako broń. Do tego rękawice, buty i pas – odpowiednio dobrane uzbrojenie znacznie podniesie obronę naszej postaci, co zwiększy jej szanse w starciach z potworami.