Gry Hack and Slash

Samo pojęcie gier RPG jest tak szerokie i dotyczy tak różnych sposobów rozgrywki ze względu na mechanikę gry, że w jego obrębie powstało wiele podgatunków. Te klasyfikacje często są umowne, a nawet kontrowersyjne i poddawane dyskusji, jeśli chodzi o przynależność do nich konkretnych tytułów, mimo to egzystują w świecie gier komputerowych i pozwalają graczom uzyskać informacje na temat specyfiki danej gry. Do podgatunków RPG można zaliczyć np. MMORPG czy fabularne gry akcji. Kancelaria adwokacka Świdnica Różnie wynikają z różnych czynników, np. trybu multiplayer, wielkości świata czy głównym celu gry. Najczęściej wyodrębnianym i zarazem najbardziej znanym podgatunkiem RPG jest hack and slash. Ten typ rozgrywki zasłynął dzięki kultowej już grze Diablo, którą charakteryzuje specyficzny styl gry.
Hack and slash nastawione jest głównie na zabijanie potworów, a także wynikające z tego zdobywanie doświadczenia i w konsekwencji nowych poziomów umiejętności. Postać jest więc rozbudowywana za sprawą pokonywania rzeszy przeciwników. Auto szkoła Łódź W takich grach fabuła jest zazwyczaj bardzo prosta, liniowa – czyli z góry narzucona, bez możliwości wpływania na rozwój przygody, często też jednowątkowa lub ze skromnymi wątkami pobocznymi, nie mającymi wpływu na główną misję bohatera. Przewidziane jest jedno zakończenie, bez alternatywnych finałów. Gracz zabija kolejne potwory, znajduje przedmioty, wykonuje powierzone zadania i decyduje o rozwoju umiejętności postaci szkoląc ją w obranym przez siebie kierunku.
Mimo tej dość prostej mechaniki, tytuły z rodzaju Hack and slash cechuje grywalność na wysokim poziomie. Rozbudowane światy, losowo generowane mapy, duża różnorodność napotykanych lokacji, postaci niezależnych i potworów, a także szeroki asortyment przedmiotów do zdobycia – wszystko to bardzo uatrakcyjnia rozgrywkę. Do tego dochodzi tryb multiplayer, zwłaszcza online i interakcje, np. handel z innymi graczami. Wszystko to sprawia, że pozycje należące do tego podgatunku RPG, jak choćby kultowa trylogia Diablo, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie.